Beagle – charakter, usposobienie, cena

Ten artykuł przeczytasz w: 4 minuty

Przyjaźnie usposobione, wytrzymałe, lubiące towarzystwo ludzi i dzieci oraz doskonałą zabawę – właśnie takie są psy rasy beagle. Ich wesoły charakter, uroczy wygląd i miłe usposobienie sprawia, że często są polecane rodzinom z dziećmi. Nic dziwnego! Chociaż to utalentowane psy myśliwskie, dobrze czują się w towarzystwie najmłodszych oraz tolerują inne zwierzęta. Chciałbyś, aby pies tej rasy stał się nowym członkiem waszej rodziny? Dowiedz się o nim nieco więcej!

Beagle rasa psów – czym się wyróżnia?

Beagle to średniej wielkości, muskularne i zwinne psy o charakterystycznym umięśnionym ciele. Mają one krótką, jedwabistą sierść w kolorze białym z brązowymi i czarnymi plamami oraz wyraźne, okrągłe i ciemne oczy, a także długie i szerokie uszy, które spadają na policzki. Ich ogon jest średniej długości i zazwyczaj noszony jest wyprostowany. Wymiary beagle to około 33-41 cm w kłębie i około 10-12 kg wagi. Pieski te przez pokolenia służyły do polowań, ale w ostatnich czasach spotyka się je głównie na salonowych kanapach.

Beagle usposobienie – co musisz o nim wiedzieć?

Beagle to towarzyski i łagodny pies, który jest bardzo przywiązany do swoich właścicieli. Znany ze swoich węchowych zdolności oraz myśliwskich zapędów, co oznacza, że mogą one być skłonne do uciekania. Czy beagle są trudne? Niekoniecznie. Podobnie jak każdy pies, wymagają one odpowiedniej opieki i treningu, aby prawidłowo się rozwijać. Ich towarzyska i energiczna natura może czasami prowadzić do nieposłuszeństwa, więc ważne jest, aby trenować i ćwiczyć je regularnie. Psy beagle potrzebują miłości, uwagi i poświęcenia od swoich właścicieli, aby czuć się szczęśliwe i zdrowo się rozwijać. Czy beagle lubią ciepło? Są to psy z natury energiczne i aktywne, więc często potrzebują dodatkowego źródła ciepła, zwłaszcza w chłodniejsze dni. Mogą szukać ciepła pod kocem lub w pobliżu grzejników. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że niektóre źródła ciepła, takie jak grzejniki, mogą być niebezpieczne dla zwierząt, więc należy je dokładnie monitorować.

Sprawdź w naszym sklepie:

Czy beagle są dobre dla dzieci?

Tak, beagle może być dobrymi towarzyszami dla dzieci. Są one pełne energii i zawsze gotowe do zabawy, co czyni je świetnymi towarzyszami zarówno dla najmłodszych, jak i innych zwierząt. Ponadto, są inteligentne i łatwe do wyszkolenia, co oznacza, że można je łatwo nauczyć zasad bezpieczeństwa i dobrych manier w stosunku do dzieci. Oczywiście, jak w przypadku każdego psa, ważne jest, aby uczyć najmłodszych, jak odpowiednio zachować się w stosunku do psa i aby zawsze nadzorować interakcje między dzieckiem a psem.

Pies beagle i jego pielęgnacja

Pielęgnacja beagle jest prosta i nie wymaga wiele wysiłku. Przede wszystkim, psy tej rasy powinny być czesane co najmniej raz w tygodniu, aby zapobiec utracie sierści i zmatowieniu. Czy Beagle się leni? Tak, w przeciwieństwie do innych psów mogą one gubić sierść przez cały rok, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość podawanej karmy, ponieważ dobre odżywianie może pomóc w utrzymaniu jej w zdrowiu. Aby zminimalizować utratę włosów należy dbać o higienę psa i ćwiczenia fizyczne. Czy beagle brzydko pachnie? Zapach pupilów zależy od kilku czynników takich jak higiena i dieta psa, a także jego genetyka. W każdym przypadku ważne jest, aby regularnie dbać o jego higienę, w tym kąpanie i czesanie.

Czy Beagle może zostać sam w domu?

Tak, Beagle może być sam w domu, ale nie jest to zalecane, ponieważ są to stworzenia towarzyskie i potrzebują kontaktu z człowiekiem lub innymi zwierzętami. Jeśli zostanie zostawione samo przez dłuższy czas, może to prowadzić do problemów behawioralnych, takich jak lęk i destrukcja. Zaleca się, aby w miarę możliwości zapewnić im towarzystwo lub zatrudnić opiekuna zwierząt, gdy nie ma się czasu dla niego.

Beagle – szczeniaki i trening

Trening szczeniąt beagle jest ważnym elementem w ich rozwoju i pomaga stać się dobrymi i posłusznymi członkami rodziny. Czy beagle są inteligentne? Tak, ale bywają też zdeterminowane i uparte, dlatego ich szkolenie stanowi nie lada wyzwanie i warto rozpocząć je od najwcześniejszych miesięcy. Czy beagle nadaje się do mieszkania w bloku? Są to zwierzęta odpowiednie do życia w bloku, pod warunkiem odpowiedniego treningu. Ze względu na swoją wysoką aktywność potrzebują bardzo dużo ruchu i stymulacji, więc ważne jest, aby zapewnić im codzienne spacery i zabawy.

Dlaczego Beagle wyje?

Jeżeli planujesz adopcję psa tej rasy mieszkając w bloku, być może zastanawiasz się, czy beagle są szczekliwe? To kolejny aspekt, który warto wziąć pod uwagę. Są to psy myśliwskie, znane ze swojego charakterystycznego szczekania, dzięki któremu wskazują swoją obecność i pomagają w śledzeniu zwierzyny. Należy jednak pamiętać, że stopień szczekliwości różni się w zależności od indywidualnego psa oraz można ćwiczyć z pupilem kontrolowanie głosu – samodzielnie lub z pomocą profesjonalnego trenera psów lub behawiorysty.

Beagle to przyjazne, aktywne i towarzyskie psy, którym należy poświęcać sporo uwagi. Są uważane za doskonały wybór dla rodzin z dziećmi i nadają się do mieszkania w bloku. Podobnie jak inne rasy, potrzebują dużo ruchu i aktywności fizycznej, aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie, ale również lubią wypoczywać i spędzać czas z rodziną.

Jestem Kasia, i od kilku lat jestem zafascynowana światem psów. Zawsze była to moja pasja, ale dwa lata temu zdecydowałam się przenieść z mężem do Norwegii, kraju o bogatej tradycji hodowlanej i treningowej psów. Wybraliśmy ten kraj, aby być bliżej przyrody, poczuć spokój, a przede wszystkim, by móc w pełni zająć się tym, co kocham najbardziej – psami.

Dodaj komentarz

Wystaw ocenę*

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *