Cane Corso – charakter, usposobienie, cena

Ten artykuł przeczytasz w: 3 minuty

Wierne, niezwykle inteligentne oraz wspaniałe dla rodzin z dziećmi – właśnie takie są psy rasy cane corso. Mimo swoich ogromnych rozmiarów mają bardzo łagodne usposobienie i chętnie wykonują polecenia. Nic dziwnego, że bywają używane jako psy stróżujące, tropiące, policyjne i obronne. Obecnie coraz częściej wybierane są jako pies rodzinny. Dowiedz się o nich nieco więcej!

Cane corso – charakter

Cane corso to rasa psów, które charakteryzuje się lojalnością, oddaniem i silnym instynktem obronnym. Są one uważne i czujne, a także inteligentne i łatwo je trenować. Pies cane corso jest z reguły łagodny i przyjazny dla swojego rodziny, ale może być nieufny i niechętny wobec obcych. Mimo że przedstawiciele tej rasy są silne i potężne, są również bardzo czułe i potrzebują uwagi i miłości ze strony swojego właściciela. Warto pamiętać, że jak w przypadku każdej rasy, osobowość każdego psa może się różnić.

Czy można mieć cane corso w Polsce?

Psy cane corso stają się coraz popularniejszy w naszym kraju. Są one uznawane za jedne z największych i najsilniejszych ras psów, co sprawia, że bywają często wybierane jako psy stróżujące i obronne. Ich lojalność, oddanie i inteligencja dodatkowo przyciągają właścicieli, którzy poszukują wiernego i oddanego towarzysza. Czy trzeba mieć pozwolenie na cane corso? W Polsce nie jest wymagane specjalne pozwolenie na posiadanie psa tej rasy. Jednak właściciele psów są zobowiązani do przestrzegania ogólnych przepisów dotyczących posiadania zwierząt, takich jak obowiązek zarejestrowania i zapewnienie mu odpowiedniego utrzymania i opieki

Sprawdź w naszym sklepie:

Rasa psa cane corso i jego pielęgnacja

Cane corso nie są problematyczne w pielęgnacji. Mają gęstą i krótką sierść, która wymaga regularnego czesania. Jeżeli trzymane są w mieszkaniu wymagają zaledwie kilku kąpieli rocznie. Dla ich atrakcyjnego wyglądu i dobrego samopoczucia kluczowe jest zdrowe i zbilansowane jedzenie. Czy cane corso się ślini? Podobnie jak wiele dużych psów, mają one skłonności do ślinienia się w niektórych sytuacjach, takich jak picie, jedzenie oraz pobudzenie emocjonalne.

Czy pies cane corso jest agresywny?

Czy cane corso jest niebezpieczny? Nie można jednoznacznie powiedzieć, że psy tej rasy są agresywne lub niebezpieczne. Każdy pies, bez względu na rasę, może wykazywać agresywne zachowanie w odpowiednich sytuacjach, takich jak strach, ból lub nieznajomość. Jednak, jeśli są odpowiednio wyszkolone i socjalizowane, cane corso są łagodne i przyjazne dla swojej rodziny i innych zwierząt domowych. Właściciele powinni zawsze dążyć do wyszkolenia i socjalizacji swoich psów, aby zapobiec agresywnemu zachowaniu.

Pies cane corso w rodzinie z dziećmi

Czy cane corso lubi dzieci? Psy tej rasy są bardzo opiekuńcze i tolerancyjne w stosunku do dzieci, dlatego często bywają wybierane jako towarzysze do zabaw. Podobnie jak w przypadku innych zwierząt, ważne jest, aby je odpowiednio wyszkolić i socjalizować, umożliwiając prawidłowe funkcjonowanie w rodzinie i bezpieczne interakcje z dziećmi. Właściciele powinni też uważać i nadzorować interakcje między psem a dziećmi, aby upewnić się, że wszystko przebiega bezpiecznie.

Czy cane corso może mieszkać w mieszkaniu?

Cane corso może mieszkać w mieszkaniu, ale jest to duży i aktywny pies, który potrzebuje dużo ruchu i aktywności fizycznej. Mieszkając na małej powierzchni może być trudno zapewnić mu wystarczającą ilość ruchu i zabawy, co może prowadzić do niezdrowej nadaktywności i nieodpowiedniego zachowania. Jeżeli decydujesz się na adopcję psa w mieszkaniu, ważne jest, aby poświęcać czas i uwagę na regularne spacery, intensywne sesje treningowe i zabawy, a także na zapewnienie mu odpowiedniej ilości mentalnej i fizycznej stymulacji.

Jak dobrze wychować cane corso?

Szkolenie i wychowywanie każdego psa wymaga cierpliwości, wytrwałości i konsekwencji. Im więcej czasu i uwagi poświęcisz na wychowywanie swojego pupila, tym lepiej będzie on funkcjonował w twoim domu i otoczeniu. O czym powinieneś pamiętać, aby dobrze wychować cane corso? Wczesne szkolenie i socjalizacja są kluczowe dla uzyskania dobrze wychowanego psa. Behawioryści zalecają, aby unikać karania fizycznego i stosować system nagród, aby wzmacniać pozytywne zachowania u pupila. Kluczowym elementem jest zapewnianie mu odpowiedniej ilości ruchu. Jeżeli tylko to możliwe, socjalizuj swojego psa z różnymi ludźmi, zwierzętami i sytuacjami, aby pomóc mu stać się przyjaznym i bezpiecznym w różnych sytuacjach.

Cane corso – cena za szczeniaka

Czy cane corso są drogie? Koszt zakupu szczeniaka rasy  może być dość wysoki, w zależności od hodowli i popularności rasy w danym regionie. Poza tym wydatkiem właściciele muszą też uwzględnić koszty utrzymania psa, takie jak jedzenie, opieka medyczna i akcesoria. Warto też pamiętać, że cane corso to duży i aktywny pies, który wymaga regularnej aktywności fizycznej i mentalnej, co dodatkowo może wpłynąć na koszty jego utrzymania. Ile kosztuje rasa cane corso? Decydując się na szczenię z rodowodem, należy liczyć się z wydatkiem rzędu 2500 do 4000 zł.

Jeżeli szukasz dużego, inteligentnego i opiekuńczego psa, który stanie się towarzyszem zabaw, to cane corso z pewnością okaże się dobrym wyborem. Decydując się na jego adopcję, warto jednak wziąć pod uwagę swój styl życia, przestrzeń mieszkalną oraz sytuację finansową.

Jestem Kasia, i od kilku lat jestem zafascynowana światem psów. Zawsze była to moja pasja, ale dwa lata temu zdecydowałam się przenieść z mężem do Norwegii, kraju o bogatej tradycji hodowlanej i treningowej psów. Wybraliśmy ten kraj, aby być bliżej przyrody, poczuć spokój, a przede wszystkim, by móc w pełni zająć się tym, co kocham najbardziej – psami.

Dodaj komentarz

Wystaw ocenę*

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *