Filtry do akwarium

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Filtry do akwarium to nieodzowne urządzenia, które umożliwiają prawidłową hodowlę ryb i innych organizmów wodnych. Chronią je przed groźnymi chorobami i uduszeniem. Filtr służy do neutralizowania toksycznych związków, powstających na skutek procesów trawiennych ryb. Należy dopasować go do pojemności i wielkości akwarium. W naszym asortymencie posiadamy filtry zewnętrzne i wewnętrzne, które zapewniają cichą i wydajną pracę.

Filtry do akwarium wykorzystuje się, aby przywrócić stan równowagi biologicznej w zbiorniku wodnym oraz cieszyć zróżnicowaną fauną. Montuje się je, tak aby powodowały ruch wody i jednocześnie ją napowietrzały. W zależności od wkładów filtracyjnych filtr akwariowy skutecznie oczyszcza wodę z zanieczyszczeń biologicznych, mechanicznych oraz chemicznych.

Filtr zewnętrzny do akwarium polecany jest do większych zbiorników, chociaż nie jest to regułą. Jego największa część umieszczona jest na zewnątrz akwarium, dzięki czemu oszczędza się miejsce wewnątrz zbiornika. Filtr zewnętrzny do akwarium dzieli się na kaskadowy oraz kubełkowy. Ten pierwszy montowany jest na zewnętrznej stronie szyby zbiornika, a w przypadku filtru kubełkowego pojemnik układa się w pobliżu - na przykład na półce akwariowej. Znajdziecie u nas również filtry wewnętrzne do akwarium. Ich duży wybór oraz różnorodność modeli pozwala na wybranie urządzenia odpowiedniego zarówno do małych, jak i większych zbiorników. Filtr wewnętrzny do akwarium najczęściej montowany jest do wewnętrznej szyby za pomocą przyssawek. Może on służyć też jako uzupełnienie filtra zewnętrznego.

Filtry do akwarium - dlaczego warto posiadać je w akwarium?

Niewątpliwie każdy miłośnik akwarystyki wie jak bardzo istotny wpływ mają dla naszym małych wodnych stworzonek filtry do akwarium. Domowe pupile wymagają jednak dosyć sporej uwagi i opieki. Więc aby zapewnić im jak najlepsze warunki bytowe akwarium zawsze powinno być dobrze napowietrzone oraz czyste. Po to właśnie oferujemy filtry do akwarium, które sprawią, że Twoje rybki będą czuć komfort i bezpieczeństwo w stworzonym dla nich środowisku. W naszej ofercie filtrów do akwarium znajdziesz coś dla każdego rozmiaru akwariów jak również każdego rodzaju rybek. Jednak wybór najlepszego filtru do akwarium zależy od wielu czynników i najlepiej zrobisz jak skonsultujesz się z naszymi specjalistami.

Jaki filtr do akwarium wybrać?

Chętnie wybieranym modelem jest filtr zewnętrzny kanistrowy, zasilany niezależną wydajną pompą. To jedna z najwydajniejszych propozycji, jeśli chodzi o filtrację wody w pojemniku. Tego typu filtr zewnętrzny do akwarium charakteryzuje się dużą pojemnością masy filtracyjnej oraz wysoką wydajnością filtracji, która mierzona jest w litrach wody, przepływającej przez urządzenie na godzinę. Znajdziecie u nas również filtr wewnętrzny do akwarium wyposażony w diody LED UV, które dodatkowo sterylizują wodę. Wpływają one na większą klarowność wody, zwalczając bakterie, pierwotniaki oraz glony. Same diody można wyłączać oraz włączać niezależnie od filtra.

Nowoczesny filtr do akwarium - postaw na nowatorskie technologie

Filtr akwariowy może też być wyposażony w inne najnowsze technologie, które poprawiają jego wydajność oraz komfortowe użytkowanie. Należą do nich energooszczędne silniki czy podwójny system filtracji. Filtr wewnętrzny wyposażony w gęstą gąbkę oraz pojemnik na sypkie media - takie jak zeolit i ceramika, sprzyja bardziej wydajnej filtracji oraz ogranicza do minimum częstotliwość czyszczenia. Odpowiednio dobrane filtry zewnętrzne do akwarium sprawią, że hodowca ryb będzie mógł w pełni skupić się na przyjemności, jaką daje podziwianie wodnego świata, a nie na utrzymaniu pojemnika w dobrym stanie.