Groźne rasy psów – lista najgroźniejszych psów na świecie

Ten artykuł przeczytasz w: 2 minuty

Zanim przystąpimy do rankingu, ważne jest, aby zaznaczyć, że nie ma psów groźnych ze względu na rasę, ale każdy pies może stać się niebezpieczny w zależności od swojego wychowania i treningu. Jednak pewne rasy są częściej kojarzone z agresją i potrzebują odpowiedzialnego właściciela, który zapewni im właściwe szkolenie oraz środowisko.

Lista najgroźniejszych psów na świecie

 1. Amerykański pitbullterrier – ta rasa psa jest uważana za najgroźniejszą na świecie ze względu na skłonność do agresji i silną szczękę. Chociaż te psy były kiedyś hodowane jako psy do walki, teraz są używane jako psy rodzinne. Niestety, niektórzy właściciele nie są w stanie kontrolować swoich psów, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.
 2. Pies kanaryjski (Perro de Presa Canario) – ten duży, muskularny pies jest znany z nieufności wobec obcych i skłonności do agresji, co czyni go potencjalnie niebezpiecznym. Są one również niezwykle silne i trudne do opanowania, co czyni je nieodpowiednim dla początkujących właścicieli.
 3. Dog argentyński – ta duża rasa psa została pierwotnie wyhodowana do polowania na dzikie zwierzęta. Mają skłonność do dominacji i agresji, zwłaszcza wobec innych psów i zwierząt.
 4. Tosa Inu – ta rasa, pierwotnie wyhodowana w Japonii, jest znana z silnej budowy i skłonności do agresji wobec innych psów. Są to psy o wysokiej energii i wymagają właściwego szkolenia i socjalizacji.
 5. Pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin) – ten duży i silny pies jest znany z dominacji i skłonności do agresji wobec innych psów. Są one również bardzo ochronne wobec swojego terytorium i właściciela.
 6. Rottweiler – ta rasa, pierwotnie wyhodowana w Niemczech, jest znana z silnej budowy i skłonności do dominacji. Chociaż dobrze wychowany i dobrze socjalizowany Rottweiler może być doskonałym psem rodzinnym, nieodpowiedzialni właściciele mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.
 7. Buldog amerykański – ten krępy pies jest znany z silnej budowy i skłonności do agresji. Są one również bardzo silne i trudne do opanowania, co czyni je nieodpowiednimi dla początkujących właścicieli.
 8. Moskiewski stróżujący – ta rasa psa, pierwotnie wyhodowana w Rosji, jest znana z dominacji i skłonności do agresji. Są to psy o wysokiej energii i wymagają właściwego szkolenia i socjalizacji.
 9. Anatolian karabash – ten duży i silny pies jest znany z dominacji i skłonności do ochrony swojego terytorium. Są one również bardzo nieufne wobec obcych i wymagają właściwego szkolenia i socjalizacji.
 10. Owczarek kaukaski – ta duża rasa psa, pierwotnie wyhodowana w Rosji, jest znana z dominacji i skłonności do agresji. Są to psy o wysokiej energii i wymagają właściwego szkolenia i socjalizacji.
 11. Akbash dog – ta rasa psa, pierwotnie wyhodowana w Turcji, jest znana z dominacji i skłonności do ochrony swojego terytorium. Są one również bardzo nieufne wobec obcych i wymagają właściwego szkolenia i socjalizacji.

Podsumowanie

W artykule omówiono najgroźniejsze rasy psów na świecie, według różnych rankingów i badań. Na pierwszym miejscu znalazł się amerykański pitbullterrier, który jest znany z agresywnego zachowania i jest często kojarzony z atakami na ludzi. Na kolejnych miejscach znalazły się m.in. dog argentyński, rottweiler, buldog amerykański i pies kanaryjski. Warto jednak zaznaczyć, że każdy pies może stać się niebezpieczny, niezależnie od jego rasy, a odpowiedzialność za szkolenie i wychowanie psa spoczywa na właścicielu. Odpowiednie szkolenie i socjalizacja psa są kluczowe w zapewnieniu bezpieczeństwa dla psa i innych ludzi.

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Zafascynowany światem zwierząt, zwłaszcza domowymi czworonogami. Od wielu lat właściciel psów. Aktualnie opiekuje się dużą, upartą, ale uroczą samoyedką o imieniu Polly. Pasjonat filmów i seriali kryminalnych. Zawodowo specjalizuje się w szeroko pojętym SEO, czyli pozycjonowaniu stron internetowych.

Dodaj komentarz

Wystaw ocenę*

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *